Drodzy Czytelnicy! Poniżej umieszczamy miniporadnik jak szukać i zamawiać książki w katalogu - krok po kroku.
Ze strony internetowej biblioteki, z głównego menu, należy wybrać zakładkę - "Katalog" lub kliknąć link - "Katalog on-line".

Katalog MAK+

Otworzy się w nowym oknie i przeniesie Was do Katalogu Książek. Teraz wystarczy tylko wpisać: nazwisko autora lub tytuł poszukiwanej książki/audiobooka.

Katalog MAK+

Zamawiać i rezerwować książki mogą Państwo po dokonaniu rejestracji swojego konta. Opcja ta znajduje się na górze strony - przedstawiona na poniższym przykładzie. W celu założenia konta należy podać numer PESEL, a także numer karty bibliotecznej (znajduje się on na karcie, poniżej kodu kreskowego). Po wypełnieniu reszty formularza będą Państwo mogli logować się do katalogu, za pomocą stworzonego loginu i hasła, utworzonego w czasie rejestracji konta.

Katalog MAK+

Aby zarezerwować/zamówić interesującą Państwa pozycję, wystarczy jej poszukać w katalogu, następnie wybrać tę książkę i kliknąć okienko "sprawdź". Poniżej obrazkowy krok po kroku jak to wygląda, na przykładzie książek Anety Jadowskiej "o klanie usteckich Garstek".

Katalog MAK+ Katalog MAK+